Xerox varuje před porušováním ochranných známek

18. srpna 2015, 08:55 | Společnost Xerox začala postupovat proti porušování ochranných známek a práv duševního vlastnictví.

Vážení obchodní partneři,

 

rádi bychom Vás informovali o aktuálním dění na trhu se spotřebním materiálem.

 

Společnost Xerox začala postupovat proti porušování ochranných známek a práv duševního vlastnictví. Některé společnosti, které vyrábějí, prodávají nebo dovážejí alternativní tonerové kazety do tiskáren a multifunkcí Xerox, mohou totiž jednat v rozporu se zákonem.

 

Xerox se čím dál více soustředí na zamezení dovozu, výroby a prodeje kazet, které porušují ochranné známky zapsané v rejstříku ochranných známek a práva duševního vlastnictví do České republiky. V prodejním řetězci je právně odpovědný každý článek kromě koncového uživatele. Nelegální jednání může být pokutováno do výše pěti milionů korun, s případnou náhradou škody držitelům práv z ochranné známky. Soudem může být za porušení těchto práv uložen i zákaz činnosti nebo odnětí svobody.

toner

 

 Xerox postupně na takové případy porušení práv duševního vlastnictví firmy upozorňuje. Od začátku letošního roku otestovala společnost v České republice jedenáct různých výrobců, prodejců a dovozců alternativních tonerových kazet do tiskáren a multifunkcí Xerox.

 

Výsledkem je zjištění, že většina z nich porušuje práva k ochranné známce a práva duševního vlastnictví společnosti. Xerox proto následně rozeslal výzvy ke zdržení se porušování práv z ochranných známek a nekalého soutěžního jednání. Společnostem, které práva z ochranných známek porušují, hrozí nejen povinnosti k náhradě způsobené škody, ale také sankce v podobě ukončení činnosti, stažení tonerů z prodeje a povinnost provést jejich likvidaci.

 

“V těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat, a to s ještě větší intenzitou. Chceme chránit naše zákazníky a jejich stroje. Nekvalitní spotřební materiál ovlivňuje životnost i výkon zařízení. A proti tomu je třeba se bránit,“ upozorňuje Veronika Brázdilová, generální ředitelka společnosti XEROX CZECH REPUBLIC.